Aktuální počasí na letišti Frýdlant nad Ostravicí
 

Letiště Frýdlant nad Ostravicí

Veřejnost | O Letišti | Kontakt | Webkamera
L-200 Morava na beskydském nebi

Sauna ve Frýdlantě n. O.

Jako dítě usmívající se plné radosti, probouzeli jsme se do sobotního rána. Počasí poslalo, alespoň na chvíli, mračouny někam za hory, a i přes, již od brzkého jitra, citelné horko, jsme se vydali na kopec s vidinou, po takové době, leteckého víkendu. Chlapi přes týden vypustili na plochu ty naše zetorské koně, kteří pod dohledem žokeje Andrého spásli přerostlou trávu, a slunce pak společně s větrem do-připravilo schopnou plochu pro pořádný víkendový provoz.

Našim plachtařským strojům jsme v sobotu dopřáli pořádnou porci slunění na stojánce a některé provětrali v okolí Lysé Hory. Někam dál to jaksi nešlo, vyjma výletníků Lakařů, kteří se byli podívat i na vzdálenější Beskydská kopčiska. Žáci trénovali zatáčky, piráti poprvé letos vypluli do beskydského vzdušného Karibiku, a i přes nějaké problémy s bavlnkou si to jaksepatří užili. Celkem se udělalo na 30 aerovleků, a tak si i páni vlekaři trochu zalítali. Dopoledne svá křídla provětrala, po zimě strávené v hangáru, i L-200 Morava, další motorové mašiny a ultralajtisté doplňovali celodenní plachtařský provoz. I přes obrovský hic bylo po celý den příjemně, a ti co se neúčastnili, mohou jen litovat.

Navečer zněla letištěm rocková hudba vycházející z nedaleké stodoly, kde se jako každoročně konal jarní festival Vaječina. K rocku se nakonec uchýlilo i počasí, a před půlnocí spustilo bleskově světelnou show doprovázenou chvílemi i bubnováním krup.

Přejme si další tak a ještě lépe vydařené dny. Plachtařská soutěž FL2010 začíná, už ani ne za tři týdny, a tak se máme na co těšit.

více novinek