Aktuální počasí na letišti Frýdlant nad Ostravicí
 

Letiště Frýdlant nad Ostravicí

Veřejnost | O Letišti | Kontakt | Webkamera
Podzim na letišti ve Frýdlantě n. O. s myšákem Tomem

Podzimní poletování a myš

Plachtařská sezona pomalu končí, ale i tak v AK využíváme každé pěkné víkendové počasí abychom si ještě zalítali. Některé dny začaly inverzí a tak jsme čekání na rozpuštění mlhy zpestřili vysokohorskou turistikou na vysokohorskou chatu Solárka, kde jsme si dali vysokohorské pokrmy za vysokohorskou cenu.

Vysokohorskou atmosféru doplňovali vysokohorské stížnosti vedle sedící vysokohorské turistky na zimné vysokohorské brambory. Vysokohorské panoramata jsme obdivovali jen krátce, protože nás zlákal vysokohorský kolotoč a vysokohorská houpačka. Abychom se vrátili do středních poloh našeho letiště, museli jsme prostoupit rozpouštějící mlhu, která se zvedala z údolí a umožnila tak rozbalit navijákový provoz. Někteří piloti byli více než navijákem a technikou přistání konsternováni hlodavci, a tak pořádali odchyt divé myší zvěře.

Abychom nezapoměli na nejmenší…Koncem září přibyly do AK dvě nové stoření.  Oslava byla bujará. Zachoval se koloběh života. Dvě děvčátka se narodily, dvě prasátka umřely. Děvčátka jsme oslavili, prasátka jsme snědli. Pivem to všechno zapili… Přejeme Pavlušce a Karolínce jen to nejlepší!!!

více novinek