FL2010 startuje

Už zítra začíná svým prvním soutěžním dnem v pořadí již třetí ročník plachtařské soutěže FL2010 konané na našem frýdlantském letišti. I přes neskutečný hic, panující v posledních dnech, přípravy na tento tradiční plachtařský podnik již finišují a areál letiště netrpělivě očekává a těší se na všechny závodníky, kteří dorazí už dnes večer, tak aby se mohli v poklidu zabydlet a zítra 2. července dopoledne odstartovat do úvodní soutěžní disciplíny.

Letošní rok budeme mít možnost vidět na beskydském nebi 28 závodních kluzáků, ve kterých budou své schopnosti porovnávat piloti z 8 aeroklubů. Oproti loňskému ročníku je to opět nárůst v počtu soutěžících a lze tak pozorovat zvyšující zájem o to si skvěle polítat v prostředí beskydských hor s možností zabrousit do Polska či do Slovenských Tater.

Zveme tímto i všechny příznivce létaní a všechny potencionální diváky na letiště Frýdlant nad Ostravicí ke zhlédnutí zajímavého dění nejen na obloze ale i na vzletové a přistávací dráze. Zhruba třicítka strojů seřazena na startu, burácející motory vlečných letadel jsou jistě silným zážitkem a především překrásnou podívanou nejen pro letecké nadšence. Závěrečné dokluzy jednotlivých kluzáků navracejících se ze soutěžní disciplíny dají pak vyniknout ladnému pohybu bezmotorových letadel. A jako bonbonek pak takové hejno třicítky bílých letadel vznášejících se nad beskydskými kopci v blízkosti Lysé hory, čekající na otevření pomyslné startovní pásky okrášlí nepochybně beskydské nebe.

Aktuální dění, výsledky a zajímavosti ze závodu je možné sledovat na speciální stránce fl2010.akfrydlant.cz

S mnohými z Vás tedy doufejme na viděnou!