Jarní provoz očima kamer

Jen co přistávací dráhu opustil poslední zbytek sněhu, ihned se vyrojili staří známi krtci, kteří se nemohli dočkat zelenkavé dráhy stejně jako piloti. Někteří se pustili do likvidací jejích hliněných hor, a druzí už tlačili aeroplány na start.Pro přiblížení atmosféry bychom se s Vámi chtěli podělit o něco málo záběru z jarního provozu, tak jak je zachytili objektivy kamer.

První video zachycuje jedny z prvních aerovleků v sezóně 2010. Konkrétně se jedná o provoz ze soboty 24. dubna, kdy si již hotoví piloti dávali kondiční lety po zimní přestávce, a naší mladí žáci poprvé usedli do pilotní kabiny a měli možnost vychutnat si pocit bezmotorového letu, zvýrazněný okolní beskydskou krajinou, probouzející se do jarního času. (Za upload videa děkujeme uživateli s přezdívkou TheLoomeer). Na videu je možné zahlédnout část letecké techniky aeroklubu, počínaje větroni L-13 Blaník, motorovým letounem L-60S Brigadýr, který zmíněný víkend sloužil jako vlečný letoun, a také další motorová letadla a bezmotorové větroně.

Druhý video snímek pak zachycuje časovou sekvenci pořízenou naší online webkamerou. Můžete tak nahlédnout jak plyne čas na našem letišti v průběhu několika po sobě jdoucích dní. (Sekvenci zpracoval a vyvěsil uživatel joebarcz)

Pokud jste i Vy zachytili dění na našem letišti, budeme jistě nejen my rádi, pokud nás kontaktujete a podělíte se o Vaše zaznamenané zážitky. Pokud by jste pak chtěli nasát i trochu té letištní atmosféry, není nic jednoduššího nežli se za námi přijet podívat. Většinu víkendů panuje na letišti čilý ruch a provoz, a je tedy co obdivovat.