Aktuálně z FL2010

Přinášíme krátkou reportáž z právě probíhajících plachtařských závodů ve Frýdlantě n. O. Jak jsme zmínili v minulém článku Fl2010 startuje, hostí právě v těchto dnech Beskydy v pořadí již třetí ročník závodů v plachtění.

Letošní ročník odstartoval vůbec poprvé už prvním soutěžním dnem před víkendem. V pátek počasí přálo a dokonce nebylo nutné jet pro nikoho do pole. Ti co odstartovali, pak také úspěšně doletěli do Frýdlantu a připsali si první body. Sobota bohužel nevyšla, závodníci vezli své stroje ze startovního gridu zpátky do svých vozíků. Za to neděle se vydařila, a byla tak odletěna druhá disciplína. Úvod týdne pak přinesl neletové počasí, které se dnes podařilo zlomit a opět je dnes vyhlášena soutěžní úloha vedoucí závodníky až na Slovensko.

Pokud tedy nemáte na následující konec týdne ještě vymyšlený program, přijďte se podívat na sportovní zápolení větroňů v prostředí Beskydských hor. Divácky atraktivní starty probíhají většinou po 10té hodině dopolední, přílety pak podle vyhlášené úlohy.

Pro více informací sledujte oficiální stránky soutěže.