Vítání jara ’11

Tak se nám to začíná na letišti opět hemžit. Paní zima, i když dle bílého překvapení, které nám nadělila na víkend, se tak nezdálo, odešla na rok zase na nějaký čas odpočívat. Jako každým rokem, jsme přes zimu především hodnotili co se v uplynulém roce povedlo a co by stálo za vylepšení, na schůzích jsme si zvolili předsedy a v rámci sčítacího roku i o aktuálním počtu členů aeroklubu podebatovali.První jarní víkend jsme ve skrytu duše doufali, že se někteří letos prvně proletí, ale sluníčko se v průběhu týdne asi unavilo a déšť nám nedovolil provětrat křídla. Za to jsme se věnovali čištění výpočetních strojů, lazení a rozmotávání kabeláže, mazání a všem činnostem potřebným pro hladké rozlétnutí sezóny.

Jaké tedy bude jaro? Doufejme, že počasí bude přát provozům a podmínky budou echtovní, tak abychom se pořádně rozlítali a konečně se posunuli v náletu a žebříčcích do vyšších hladin.

Jako každoročně se u nás na letišti budou konat již tradiční akce, z nichž pro tuto chvíli mají v kalendáři jisté místo 4. ročník plachtařských závodů FL2011, letos pod záštitou historických postav Ondráša a Juráša; druhou pak je parašutistká soutěž Beskydský pohár. Plánujeme pořádné také plachtařské soustředění a jiné kulturně-společensko-letecké údálosti.

Jména těch soutěživějších z nás se již vyjímají ve startovních listinách sportovních klání, a to jak celostátních tak i s mezinárodní účastí. Na plachtařských soutěžích ve Zbraslavicích, Pribině a domácím Frýdlantě budete mít tak možnost povzbudit naše piloty. První příležitost bude již v dubnu na AZ ci Přibina Cupu.

Samozřejmě jste k nám na letiště zváni! Přijďte načerpat letištní atmosféru – je jí po zimě třeba.

Rozkvetlou sezónu všem!