Jaro v Beskydech

Únorové mrazy povolily, voda v trubkách rozmrzla, sníh už je jen na Lysé nebo jiných vrcholcích Beskyd a frýdlantské letiště se probouzí z tuhé zimy.

Letošní zima byla ve znamení přepisu kluzáků z německých imatrikulačních značek na české. Přepisujeme všechny zbývající „D“ kluzáky a lepíme ókáčka a netrpělivě čekáme na technického inspektora, který vše razítkem posvětí, a my se vydáme do jarní termiky.

Nezadržitelně se blíží i první jarní závody. Již tradičně vyráží Lumír Motyka do slovenské Prievidze na prestižní FCC, a rekordní počet plachtařů se v druhé polovině dubna vypraví do středočeských Zbraslavic na čtvrtý ročník AZ Cupu.  Suma sumárum, ve Zbraslavicích nás bude reprezentovat Martin Urban s LS3, Pavel Švrček s DG-200, Rosťa Stryk s copiloty Tomášem Magnuskem a Mirou Válkem na Duo Discusu, Olda Houžvička na Std. Cirrusu, Pavel Kalous na Twin Astiru, frýdlantský dream team doplňuje moje maličkost taky na Std. Cirrusu. Mimo soutěž se budou střídat copiloti z TM a MV na VSO-10! Celkem tedy vyrazí 8 plachtařů. To už je pěkný počet!

Vraťme se však ve fotografiích k předešlému víkendu, kdy se čistilo, leštilo, mazalo, zametalo, pucovalo a vše uklízelo…

Takže snad již brzy v luftě nad Beskydami!

Jiří Pělucha

P.S.: Pokud počasí dovolí, proběhne tento víkend na letišti ve Frýdlantě n. O. 1 kolo Motorové ligy motorových paraglidistů. Více informací tady.