Sauna ve Frýdlantě n. O.

Jako dítě usmívající se plné radosti, probouzeli jsme se do sobotního rána. Počasí poslalo, alespoň na chvíli, mračouny někam za hory, a i přes, již od brzkého jitra, citelné horko, jsme se vydali na kopec s vidinou, po takové době, leteckého víkendu. Chlapi přes týden vypustili na plochu ty naše zetorské koně, kteří pod dohledem žokeje Andrého spásli přerostlou trávu, a slunce pak společně s větrem do-připravilo schopnou plochu pro pořádný víkendový provoz.

Našim plachtařským strojům jsme v sobotu dopřáli pořádnou porci slunění na stojánce a některé provětrali v okolí Lysé Hory. Někam dál to jaksi nešlo, vyjma výletníků Lakařů, kteří se byli podívat i na vzdálenější Beskydská kopčiska. Žáci trénovali zatáčky, piráti poprvé letos vypluli do beskydského vzdušného Karibiku, a i přes nějaké problémy s bavlnkou si to jaksepatří užili. Celkem se udělalo na 30 aerovleků, a tak si i páni vlekaři trochu zalítali. Dopoledne svá křídla provětrala, po zimě strávené v hangáru, i L-200 Morava, další motorové mašiny a ultralajtisté doplňovali celodenní plachtařský provoz. I přes obrovský hic bylo po celý den příjemně, a ti co se neúčastnili, mohou jen litovat.

Navečer zněla letištěm rocková hudba vycházející z nedaleké stodoly, kde se jako každoročně konal jarní festival Vaječina. K rocku se nakonec uchýlilo i počasí, a před půlnocí spustilo bleskově světelnou show doprovázenou chvílemi i bubnováním krup.

Přejme si další tak a ještě lépe vydařené dny. Plachtařská soutěž FL2010 začíná, už ani ne za tři týdny, a tak se máme na co těšit.