Držíme pěsti

V právě v těchto dnech probíhá v Moravské Třebové plachtařské mistrovství regionů ČR 2010 a Frýdlanťáci jsou jako každým rokem u toho! Letos se do regionů vydali Rosťa Stryk s 22kou, Lumír Motyka s EMou a na hranicách v celnici zaseklý, Zdeněk Schenk. Budou hájit naše barvy v klubové třídě, která čítá 66 závodníků.

Po nedávno skončeném domácím plachtařském podniku FL2010, o kterém připravujeme shrnující a strhující článek, je to tak další možnost porovnat své síly s dalšími závodníky z celé republiky. Po úvodních dvou neletových dnech se včera podařilo úspěšně uletět první platnou disciplínu. Naši, podle záznamů z palubních zapisovačů, letěli značnou část trasy při sobě a nakonec se jim podařilo vybojovat 32 místo (SNK), 33 místo (EM) a 40 (22). Doufáme, že se jim v dalších dnech povede ještě lépe.

Držme jim tedy pěsti a přejme, ať se závody vydaří. Aktuální dění můžete sledovat na oficiálních stránkách mistrovství: http://www.gliding.cz/souteze/2010/pmrg/

Když už jsme u toho závodění, dovoluji si vás předběžně pozvat na tradiční parašutistickou soutěž Beskydský pohár, v přesnosti doskoku, která se uskuteční ve dnech 30. 7. – 1. 8. 2010 na našem letišti ve Frýdlantě n. O. Více informací o plánované akci přineseme v následujících dnech.