Z LKFR do Hajduszoboszlo

Mám rád koupaní, pohodu, létání … to vše dohromady hledám v Ružomberku, kde cca 5km od letiště jsou termály v Bešeňová, kde nás hodí kluci z letiště, nebo si zavoláme taxi.


Taky v Partizánském jsou malé termály Malé Bielice hned u letiště

Thermály Malé Bielice.

Kamarád z Lučence mi doporučil Maďarsko – Termály Hajduszoboszlo
Informace o Maďarských letištích čerpám z hungaryairport.hu

Po podáni FLP (do Maďarska zatím pouze s FLP) z Frýdlantu n.O. celkem pohodový let, přes REVMA, pak u jen kousek TMA Žiliny a kousek TMA Sliače.


Přes PITOK a pak jen rovina Maďarska. Zahlásit Visual Contact to Hajdu a za cca 2 hodinky přistáváme.


Letiště LHHU je pěkné, nepřehlédnutelné na okraji města .. na letišti je sice problém, kluci Maďarští jsou hodní, ale nemluví ani anglicky ani německy … ale řeším to předem, volá jim kamarád z Lučence, který maďarštinu ovládá, takže po přistáni moc keců nepotřebujeme, vystrčím ruku s lahvi slivovice a vše je jasné.
Zleva Sandor, ja a József (má od všeho klíče!!)

Poprvé mne zatlačili do hangáru, ale podruhé jsem nechal éro ukotvené venku a celkem pohoda. Na letišti bývá dost živo, padáčkáři, AN2, L410, a jiné …


Hajdu je rekreační město a s ubytováním není problém, ale jsem zvyklý vše co se dá vykomunikovat předem. Hotel Thermal je cca 100 m od letiště, pěkný hotel, hotelový bazén s termální vodou, v ceně vstup do celého areálu termálů … cena cca 100 Eur na den v ceně je polopenze …

Mně ale více vyhovuje penzion u letiště „Airport Panzió“ je to pěkný penzion, s klimatizací, cena cca 500 ,- Kč na osobu a den. Do areálu termálu je to cca 200 m.

„Airport Panzió“

Areál termálů je rozsáhlý vice jak 30 ha. Plocha nabízí termální lázně, aquapark, pláž, jezero s vodními koly, a spoustu jiných atrakci. Provoz je celoroční, od října do dubna jsou však v provozu jen termální lázně a část bazénů. Byli jsme v termálech i koncem března a bylo to skvěle!

Je zde 19 venkovních bazénů „vodní svět“ s krytými bazény, areál opravdu se vším, co k létu a odpočinku patří.


Večer procházkou do města, všude hudba, pivo, veselí se až do rána … no proste relax a nic jen relax !!

Mohu doporučit!!

Ing. Rudolf Zielinski